põletid

Bioetanoli põleti on ökokamina süda. Põleti konstruktsioon, ehitus ja kvaliteet määravad praktiliselt kogu kamina omadused. Hea põleti väljatöötamine on pikaajaline protsess, mis eeldab ka palju katsetusi. Põleteid on väga erinevate omadustega ja neid valmistatakse väga erinevatele kaminatele.
Kuigi eemalt vaadates paistab põleti nagu lihtsalt üks karp, peitub selle sees konstruktsioone ja mehanisme, millest sõltub põleti optimaalne põlemine. Kuna iga töötsükliga kaasneb osade põleti detailide kuumenemine kuni 250 kraadini, mõjuvad põletile tugevad termilised pinged. Töökindla ja ohutu põleti ehitamiseks on seega vaja täpseid arvutusi ja palju katsetusi, et tagada põleti probleemideta töö paljudeks aastateks. Kasutada võib ainult väga kvaliteetset roostevaba metalli, mille paksus on vastav põleti mõõtude ja konstruktsiooniga. Koostetööde ja keevituse täpsus peab olema esmaklassiline, sest sellest sõltub teie kamina ja maja tuleohutus!
Hea põleti peab olema KINDLASTI reguleeritava leegiga ja koheselt kustutatav! Põleti, mida ei saa reguleerida, kulutab palju kütust ja on reeglina ka ehitatud ilma täpsemaid arvutusi ja katseid tegemata. Selline põleti on ebaefektiivne, tihti ei põle puhtalt ja võib olla ka ohtlik.
 Põleteid pakub mitu firmat ja neid on võimalik ka internetist osta, kuid enamus neist on "Hiina päritolu" ja neid ei soovitata kasutada. Sellised põletd on tihti lihtsalt üliõhukesed plekkarbid, kus ei ole mingit tootearendust, on arvestatav lekkeoht ja nad põlevad kehvasti ja võivad haiseda. Põletid on tavaliselt lühikesed, kuni 250 mm, suure pinna ja lühikese tule piluga. Pikemaid põleteid üldjuhul "Hiinakad" isegi ei valmista, sest nende ohutu töötamise tagamine primitiivsete töömeetoditega on keeruline.

Kvaliteetse ja turvalise põleti arendustöö ja valmistamise tulemusena on viimased märkimisväärselt kallimad. Hind hakkab ca 200 - 300 eur umbes 30 cm põleti kohta. 500-600 mm põleti hinnad ulatuvad 600 – 800 eur. Valmistatud on need 2-4 mm kvaliteetsest roostevabast terasest, omavad sertifikaati ja tehnilisi andmeid. Kui müüjal neid näidata pole, siis peaks põletisse suhtuma skeptiliselt. Reeglina valmistavad kvaliteetseid põleteid tootvad firmad ka kaminaid. Nenede andmete põhjal saate otsustada, kas kaminatootja on Euroopas usaldusväärne firma ja kas tooted vastavad ohutusnõuetele. Loomulikult tuleb ka veenduda, kas ostetav põleti sobib teie vajadustele.

Noa Home Estonia valmistab ise põeletid juba 4 aastat. Lisaks standardpõletitele valmistame vastavalt kliendi tellimusele ka eritellimuspõletid. Eritellimuste valmistajana oleme praegu ainuke firma, vähemalt Euroopas. Kindlasti oleme ainuke ökokaminate eritellimustele spetsialiseerunud firma kogu Euroopas. Meie valmistatud ja paigaldatud kaminaobjektid töötavad Lapimaalt kuni Hiina riigini välja. Meie 4 aasta jooksul hangitud kogemus on unikaalne oma alal. Oma kogemuse abil suudame pakkuda parimat lahendust igale kliendile. Tänu odavamale tootmisele Eestis suudmae konkureerida Euroopa tehasetoodangu valmistajatega, kuid samas võimaldame kliendile paindliku lähenemist ja erisoovide täitmist. Kuna valmistame põleteid ise, saame pakkuda põleti lahendust täpselt vastavalt kliendi soovile. Eriti sobiv on see puuküttega kaminate ja avatud kollete ümberehitamisel biokütusele.

Kui teil on soov soetada biokamin võ bioetanoli põleti, siis võtke palun meiega ühendust.
Vaatame koos teie soovi läbi ja teeme sobiva pakumise. Näidiseid mõnedest tehtud töödest saate vaadata meie kodulehe avalehelt.

Biopõletit või -kaminat ostes toote elava tule oma majja. Tuli ei ole mänguasi, veenduge ostu ohutuses!

  • Veenduge, et kamin on lekke vältimiseks ehitatud topeltkorpusega.
  • Veenduge, et valmistajal on vastav sertifikaat või piisavad kogemsued.
  • Veenduge, et müüja vastutab oma toote eest ja pakub 2 aastase garantii.
  • Veenduge, et kasutate ainult spetsiaalselt biokaminate kütteks valmistatud bioetanoli.
  • Veenduge, et kamin on korralikult kinnitatud / paigaldatud ja teil on kasutusjuhend.

Ärge jätke kunagi töötavat kaminat järelevalveta!